Рік, що минув, став викликом для кожного громадянина. Бойові дії наочно та болюче показали уразливі місця у сфері безпеки критичної інфраструктури, промислових об’єктів, житлових об’єктів та звісно особистої безпеки. За оцінками експертів в Україні заміновано близько 250 000 кв. км, для розмінування яких, за оптимістичними прогнозами, знадобиться близько 10 років.
Крім того, активні бойові дії надалі тривають та продовжують наражати людей на небезпеку. У різних частинах країни зростає небезпека для життя від вибухонебезпечних предметів, та продовжує існувати загроза від всіляких обстрілів.
Для збереження життів, шляхом інформування про безпечну поведінку, гуманітарним центром
Проліска – Дніпро, який працює за підтримки
UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні, у МКП де мешкають внутрішньо переміщені особи, організовано інформаційний захід щодо захисту населення від вибухонебезпечних предметів із залученням працівників громадської організації «Асоціація саперів України». Під час інформаційної сесії сапери обговорили питання пов’язані з ризиками при виявленні вибухонебезпечних предметів, а також розглянули моделі безпечної поведінки та безпекові заходи під час бойових дій, при різноманітних обстрілах та моделі поведінки при ядерному ударі. Наприкінці заходу анонсовано розроблений саперами мобільний застосунок «Дій.ТАК», так би мовити, «кишеньковий довідник» з безпечних дій у різних загрозливих ситуаціях, у якому зібрана вся корисна інформація та алгоритми безпечних дій поблизу або у зонах бойових дій.
Гуманітарна місія «Проліска» постійно піклуються про ВПО, та всіляко намагаються надати їм різноманітну допомогу. Є велике бажання та потреба багатьох людей, надалі організовувати такі інформаційні безпекові заходи.