Надскладна ситуація в Авдіївці погіршується з кожним днем. Цілодобові обстріли міста та найближчих населених пунктів перетворюють життя місцевих мешканців на суцільне виживання. Майже місяць відсутнє електропостачання, газу нема вже понад два тижні. Люди вимушені виходити зі сховищ та підвалів та готувати їжу на багаттях. Через ці обставини кількість жертв різко зростає, бо знаходячись на поверхні потрапити під вогонь можна у будь-яку хвилину.
Аптеки зачинені, медикаментів нема, велика проблема з хлібом, його майже неможливо придбати, бо привозять у лічені магазини. До міста привозять продукти на мікроавтобусах та торгують прямо з машин. Є «майже все», окрім грошей в людей, бо ціни на товари в таких імпровізованих магазинах вдвічі перевищують вартість товарів у звичайних магазинах.
Доступ до міста ускладнюється. Кількість розстріляних автівок по дорозі до Авдіївки тільки зростає. У безпеці не почувається ніхто: цивільні гинуть у чергах за продуктами, готуючи їжу поряд з власним під’їздом, намагаючись набрати технічної води.
Щодня руйнувань зазнає житловий фонд та соціальна інфраструктура. Люди намагаються власними силами лагодити пошкоджене майно та сил вже не вистачає. Можна цілий день ремонтувати пошкоджений дах, та наступного дня залишитись взагалі без стін.
Наші героїчні колеги з
Проліска – Авдіївка, щоденно ризикуючи власним життям надають допомогу постраждалим та кількість звернень тільки зростає. Завдяки своєчасній гуманітарній допомозі від наших партнерів, місцеві мешканці які через обстріли втратили власне майно та оселі можуть зараз зварити собі поїсти та зігрітись у холодних підвалах, ховаючись там від обстрілів. Ковдри, матраци, одяг, лампи на сонячних батареях, гігієнічні набори, матеріали для екстрених ремонтів надані
UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні підтримують людей у цей складний час. Також співробітники місії «Проліски» не залишають без уваги маломобільних та немобільних людей похилого віку, осіб з інвалідністю які не спроможні самостійно забезпечити себе продуктами харчування. Колеги передають їм необхідну допомогу адресно або через волонтерів чи сусідів.