У часи війни та під час відновлення увага до психічного здоров’я громадян повинна бути на особливо високому рівні, оскільки саме рівень психічного здоров’я населення та превенція розладів психіки будуть впливати на загальний стан здоров’я, економічне відновлення та добробут країни, тому перша леді України Олена Зеленська ініціювала проєкт «Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки».
Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки покликана полегшити тягар, який несуть люди в Україні, та покращити психічне здоров’я та психосоціальний добробут для всіх українців під час війни та періоду відновлення. Для цього ми маємо реалізувати два завдання:
Допомогти нашим громадянам подолати надзвичайний стрес, пов’язаний з війною, та наслідки пережитих травматичних подій, попередити розвиток психічних розладів.
Підсилити спроможності державного сектору, у співпраці з неурядовими організаціями, ефективно та вчасно реагувати на потреби населення (що стосується їхнього психічного здоров’я та добробуту) в умовах надзвичайних станів, сьогодні та в майбутньому.
В межах програми буде реалізовано:

Підвищення обізнаності населення із психічного здоров’я (як зберігати здоров’я в умовах війни, як навчитися керувати власним стресом та допомогти тим, хто поруч, коли та куди звертатись по допомогу) та боротьба зі стигмою.

Створення дослідницько-освітньої платформи, де будуть зібрані кращі практики та рішення для надавачів допомоги та всіх громадян.

Проведення навчання широкого кола представників медичного і соціального сектору, сектору освіти, громад, а також керівництва всіх рівнів засадам психічного здоров’я та психосоціальної підтримки та практикам із доведеною ефективністю.

Створення системи надання допомоги, яка забезпечить доступ до якісних послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки для всіх без виключення.