Психологічний стан та психічне здоров’я під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку, у деяких спостерігаються симптоми депресивного стану. У цей момент необхідно звернутися по допомогу до фахівців – психолога чи лікаря.
Ділимося з вами історією зцілення вимушено переміщеної особи, яка звернулася до психолога гуманітарного центру
Проліска – Ужгород, який діє за підтримки
UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні, за перенаправленням від іншої гуманітарної організації. Жінка 45 років мала гострий депресивний стан, панічні атаки, суїцидальні думки, пов’язані з війною (чоловік бере участь у бойових діях у гарячій точці). Розпочалася кропітка робота психолога, яка застосувала методи когнітивно-поведінкової терапії. Це дало змогу зменшити дозу антидепресантів, які приймала жінка, а потім зовсім відмовитися від них. Під час взаємодії з психологом вдалося побороти панічні атаки, значно поліпшити емоційний стан, позбавитися від суїцидальних думок та планів.
Нещодавно жінка повернулася до активного способу життя, почала працювати, чого раніше не могла робити.
Вкотре закликаємо: не залишайтесь із проблемами сам на сам, звертайтесь до фахівців, які нададуть вам кваліфіковану допомогу!